2002 yılında PCWORLD Dergisinde Web Designer ve Teknoloji Editörü olarak görev alan Ercüment Büyükşener, 2003 yılında tamamen internet üzerinde konumlandırdığı “Hayal Akademisi” yeni nesil iletişim hizmetleri markasını hayata geçirdi. 2005 yılına kadar sektöründe öncü firmalara dijital projeler hazırladı. 2005 yılında birçok dizüstü bilgisayar markasına da elektronik reklamcılık ve dijital iletişim alanında proje danışmanlığı yapmaya devam etti.

İnternet girişimciliğine 2006 yılında başlayan Büyükşener, SONY markasından bağımsız olarak oluşturduğu Kulüp VAIO Türkiye markasını, 2007 yılında SONY Avrupa’ya kabul ettirerek, projesiyle 21 ülkeye örnek gösterildi. Büyükşener, Sony’deki uluslararası görevi dışında; dijital iletişim alanında PR, Reklam ajanslarına ve markalara kendi şirketi üzerinden “Sosyal Medya ve Dijital İletişim Danışmanlığı” hizmeti vermektedir.

Büyükşener’in ofisten tamamen bağımsız, mobil ofis anlayışıyla, hizmet veren Hayal Akademisi şirketindeki kurucu ortaklığı ise halen devam etmektedir.

Akademik alanda ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Programına bağlı bir şekilde “Sosyal Medya ve Dijital İletişim” derslerini “Öğretim Görevlisi” ünvanıyla 2011 – 2021 yılları arasında, 2010 – 2016 yılları arasında ise Kadir Has Üniversitesi / Sosyal Medya Akademisi programında eğitim vermiştir. Şu an aktif olarak Boğaziçi Üniversitesi – BÜYEM çatısı altında IAB Türkiye Dijital Pazarlama Sertifika Programında ders vermeye devam etmektedir.

Profesyonel iş hayatının yanı sıra “Sosyal Medya, Marka Toplulukları, Dijital İletişim ve Yeni Çağın Meslekleri” konusunda üniversiteler başta olmak üzere birçok seminer, kurultay ve workshopta konuşmacı olarak yer almıştır. Kişisel blogu olan http://www.ercument.org ‘ta sektör ve kişisel tecrübelerini yazmaktadır.

AKTİF YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER;

Hayal Akademisi İletişim Hizmetleri Ltd. Şti.
Kurucu Ortak / Dijital İletişim Danışmanı
http://www.hayalakademisi.com.tr

Boğaziçi Üniversitesi
BÜYEM – Öğretim Görevlisi
https://buyem.boun.edu.tr/egitim/dijital-pazarlama-iletisimi-sertifika-programi.html 

Excel İletişim Danışmanlığı
Sosyal Medya ve Dijital İletişim Ajans Danışmanı
http://www.excel.com.tr

Harvard Business Türkiye
Köşe Yazarı
http://www.hbrturkiye.com