BORSAV’dan kendim yada personelim için nitelikleri geliştirici, mesleki eğitimler talep edebilir mi?
BORSAV, İzmir İli Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR ile iş birliği içinde tarım, gıda ve hayvancılık sektörleri ile ilgili mesleklerde eğitimler düzenlemekte, firmaların insan kaynağı ihtiyacına çözümler geliştirmektedir.
Eğitimlere nasıl başvurabilirim?
www.borsav.org.tr  adreslerinden ilgili eğitime ilişkin başvuru formu doldurarak veya [email protected] adresine e-postada eğitim adını belirterek başvuruda bulunabilirsiniz. 
Başvuru formu doldurduğumda kaydım tamamlanmış oluyor mu?
Başvuru formu doldurmanız eğitimle ilgili ön kaydınızın alındığı anlamına gelir, eğitimin açılması kesinleştiğinde e-posta adresinize gönderilecek bilgiler ile ödeme yaptığınızda kaydınız kesinleşir.
Eğitim ödemesini banka yoluyla yapabilir miyim?
Başvuru formu dolduran katılımcılarımıza e-posta ile banka hesap bilgilerimiz iletilmektedir. Söz konusu hesaba eft/havale yolu ile ödeme yapabilirsiniz. Bu şekilde ödeme yapan  katılımcılarımızın dekontlarını [email protected]  adresine iletmeleri gerekmektedir. 
Eğitim ödemesini kredi kartı ile yapabilir miyim?
Başvuru formu dolduran katılımcılarımıza, ödeme işlemi için e-posta gönderilecektir. İligli e-postada yer alan Katılım Formu ve KVKK Aydınlatma Metnini doldurulup gönderilmesini takiben IBAN ile ödeme yapılabilmektedir. Web sayfası üzerinden kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır.
Başvuru ve ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra kaydım kesinleşmiş olur mu?
Tabii kesinleşmiş olur. Eğitimden 1-3 işgünü önce eğitim ile ilgili bilgiler katılımcılara e-posta ile iletilecektir.  Yüz yüze eğitimler için adres ve sınıf bilgisi paylaşılacak olup çevrimiçi eğitimler için ise giriş linki ve şifre iletilecektir.
Eğitim ödemesi karşılığında fatura alabilir miyim?
Başvuru formunda doldurduğunuz bilgiler çerçevesinde her eğitim sonunda faturalar e-posta adreslerinize gönderilecektir.
Ödemeyi yaptıktan sonra kursa katılamazsam ücretim iade edilir mi?
Katılımcı tarafından açılmasına 5 işgünü kalmış veya başlamış bir eğitim için dilekçe ile ücret iadesi talep edilmesi durumunda, mazeretin BORSAV tarafından uygun bulunması halinde katılımcının talebine göre aşağıdaki seçeneklerden biri uygulanacaktır: 

1.    Katılım sağlanamayan derslerden %15 eğitim planlama ve organizasyona ilişkin operasyon gider düşülerek kalan kısmı iade edilir. 
2.    Katılımcının tüm hakları saklı kalarak, bir sonraki açılacak eğitim programına katılmasına imkan sağlanır.
 
Eğitim sonunda katılım belgesi/ sertifika alabilecek miyiz?
Eğitimlerin sonunda Katılım Belgesi verilmektedir. Eğer gerçekleştirilen eğitim bir Sertifika programı ise, eğitim sonunda mutlaka bir ölçme-değerlendirme (sınav, ödev, sunum) 100 puan üzerinden en az 70 puan alarak başarılı olanlara Sertifika verilir.  Bu notun altında kalan katılımcılara ise Katılım Belgesi verilir. 

Önemli Not:  Sertifika alma hakkı için bir diğer koşul ise eğitime en az %80 oranında katılımdır.
 
Eğitime katılım için İzmir Ticaret Borsası üyesi olmak şart mı?
Eğitimlerimiz genel katılıma açıktır.
Eğitimlerde Borsa üyelerine indirim uygulanır mı?
Tüm katılımcılarımız için aynı şekilde ücretlendirilmektedir.
Eğitimlere toplu katılım olması durumunda indirim uygulanır mı?
İlgili eğitime tek bir firmadan 10 kişi ve üzerinde katılım olması durumunda indirim uygulanacaktır. İndirimin oranı eğitimin içeirğine ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Talebi [email protected] adresine göndermeniz ile süreç başlatılır.